Návody - PELÍŠEK PRO KOČKU

Nachystáme si pevné dno. Udělějte si ho podle nějaké větší krabice. Záleží na tom, jak máte velkou kočku. Nasadíme na oplétací formu a začneme.

Upleteme si opletek 4 na schování dna a na to ještě nejméně 2 až 3 řady opletek dvěmi. Jakmile máme hotovo, začneme s průlezem. Ruličky překřížíme na třetí ruličce od kraje, otočíme a pleteme nazpět. Průlez si naměřte a podle toho vynechejte osnovní ruličky. Takto pleteme nejméně 4 řady a začneme s oknem.

Napočítejte si tři ruličky od okraje průlezu a další 4 ruličky na okno. Pleteme stále dokola 6 řad. Jakmile máme 6 řad upletených přidáme do okna další 4 osnovní ruličky. Pletací ruličky si dáme bokem.

Nyní si upleteme 6 řad mezi vchodem a oknem. Zbytek ruliček zasuneme za práci. Teď si vememe ruličky které jsme si odložili na kraji okna a pleteme opletkem dvěmi přes dvojté osnovní ruličky až ke vchodu. Upleteme 2 řady a začneme s druhou částí okna.

Opět upleteme 6 řad opletkem dvěma kolem celého koše od jedné strany vchodu až po okno. Nakonec upleteme 6 řad mezi oknem a vchodem.

Upleteme si dalších 6 řad a začneme tvarovat vchod. Pleteme teď už kolem celého koše a nad vchodem ruličky natvarujeme do oblouku. Takto upleteme 2 řady.

Jak vidíte na fotce , teď je důležité udělat výplet aby se nám řady srovnaly. Začneme pletení opět obtáčet.

Takto obtočíme z každé strany dvakrát. Při tomto obtáčení nám vzniknou sice mezery, ale nakonci práce je zacelíme. Nyní pleteme kolem celého koše opět nejméně 6 až 8 řad.

Nyní začneme s kosením stran pelíšku. Budeme ujímat na každé boční straně. Já ujímala vždy po dvou osnovních ruličkách. Po dokončení si udělějte uzavírku kolem celého koše. Jakou zvolíte je jenom na vás.

Jakmile máme hotovo, začneme s ukončením práce. Prostřihneme si ruličky ve vchodu a na spodní části uděláme uzavírku pro koše s víkem.

Jakmile máme spodní část vchodu uzavřenou, tak vezmeme každou ruličku z vrchní části a těma propleteme mezery nad vchodem.

Do vnitřní části nalepte tavnou pistolí nějaké klínky. Mají dvojí využití. Zaprvé se zpevní strany koše a zadruhé musíte zvolit takové klínky, aby vám na nich držela překližka, kterou použijete na horní patro. Jestli se vám nelíbí okraje vchodu, můžete si udělat ozdobné pásky a oblepit tím strany vchodu.

Jak vidíte, ještě nebylo hotovo a náš kocour Márvin už byl vyzkošet svůj nový domov. Teď už jenom nalakovat a zvolit nějaké podušky ať se vašim mazlíčkům dobře odpočívá. Lakování doporučuji nejméně 3 vrstvy. Přece jenom kočky mají drápky a velice rády se protahují.